Testy na prawo jazdy 2017: to musisz wiedzieć

Początek roku to zwykle zapowiedź zmian. Jakie zmiany w egzaminach teoretycznych przyniesie 2017 rok?

Nowe pytania

Już w sierpniu tego roku zdamyto.com uzyskało zapowiedź dodania nowych 441 pytań do testów na prawo jazdy. Zgodnie z zapowiedzią resortu na egzaminach toretycznych miały się one pojawić jeszcze we wrześniu. Do dziś jednak zmiany w oficjalnej puli nie zostały wprowadzone. Czy nowe pytania pojawią w WORD się od 1 stycznia 2017? Raczej wątpliwe. Jeśli więc zdajesz egzamin na prawo jazdy w pierwszych dniach 2017 roku możesz spać spokojnie. Wszystko najprawdopodobniej pozostanie po staremu.

Testy do pobrania

testy na prawo jazdy 2017 do pobrania
Podpis

Cała baza pytań stosowanych w WORD jest dostępna do pobrania na stronach ministerstwa infrastruktury. Resort jednak nie publikuje klucza odpowiedzi, a wszystkie pytania są ze sobą wymieszane. Warto jednak wiedzieć, że jeśli pojawią się nowe pytania, to w pierwszej kolejności trafią właśnie na stronę ministerstwa.

Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Testy 2017 takie jak w WORD

Gotowa do nauki baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy udostępniona jest przez zdamyto.com. Baza zdamyto jest zawsze aktualna i zawiera wszystkie pytania stosowane na egzaminach państwowych.

Ile jest pytań?

Dziś pełna oficjalna baza liczy dokładnie 2661 pytań

 

Image: