Nie będzie trzeba zdawać dodatkowego egzaminu na prawo jazdy. Uprawnienia w gratisie

Dobra informacja dla przyszłych i obecnych kierowców.  Już 22 grudnia wszyscy posiadacze prawa jazdy kategorii B otrzymają zupełnie nowe uprawnienia do kierowania. Nowelizacja przepisów spowoduje też konieczność korekty bazy pytań na prawo jazdy.

Pod koniec 2018 roku otrzymasz więcej uprawnień do kierowania w zakresie prawa jazdy kategorii B, i to zupełnie za darmo bez zdawania specjalnych testów na prawo jazdy czy egzaminu praktycznego. Uprawnienia zostaną nadane automatycznie dzięki znowelizowanej ustawie.

Zmiany w testach na prawo jazdy

Nowelizacja przepisów spowoduje konieczność zmian w puli pytań na prawo jazdy. Taka sytuacja miała już miejsce 1 października, kiedy zaczęły obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy prawo o ruchu - część pytań z testów na prawo jazdy trzeba było usunąć, gdyż przestały pasować do nowych przepisów.

Zmiana w prawie do jazdy

Wachlarz pojazdów którymi może kierować posiadacz kategorii B prawa jazdy powiększył się już kilka lat temu. To waśnie wówczas kierowcom posiadającym uprawnienia kategorii B pozwolono – pod pewnymi warunkami – prowadzenie motocykli o pojemności do 125 cm sześć. Teraz do katalogu „dozwolonych” pojazdów dodano… trójkołowce. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już od 22 grudnia tego roku. W sam raz na sezon motocyklowy 2019.

Uzyskanie nowych uprawnień do kierowania nowym typem pojazdów oczywiście nie wymaga ponownego zdawania testów na prawo jazdy ani egzaminu praktycznego. Nowe uprawnienia dostaniemy automatycznie.

 

 

Image: