Co łatwiej zdać - teorie czy jazdę

Odpowiedź nie jest tak prosta jak mogłaby wydawać się. WORD-y w Polsce cechują się różnym poziomem zdawalności - zarówno testów na prawo jazdy jak i egzaminów praktycznych.

Wszystkie pytania egzaminacyjne według działów tematycznych.

Najczęściej zdawalność egzaminu teoretycznego jest wyższa od poziomu zdawalności egzaminu praktycznego. Są jednak wyjątki, do nich należy zaliczyć WORD w Ostrołęce, Jeleniej Górze, Łomży, Przemyślu, Płocku, Radomiu i Lesznie. Dane dotyczą zdawalności za 2015 rok.

Zdawalność WORD w Polsce

zdawalność word

Źródło danych zdamyto.com

 

Przed zmianami w styczniu 2013 roku to było nie do pomyślenia, aby w jakimś WORD egzamin teoretyczny miał niższą zdawalność od praktyki. Zdawalność testów na prawo jazdy oscylowała w granicach 80-90%. Dla większości zdających ten egzamin to była tylko formalność, a stres pojawiał się dopiero na egzaminie praktycznym (dla niektórych już na placu manewrowym dla większości podczas jazdy po mieście). 

Warto jednak zauważyć, że powyższa tabela zdawalności zawiera dane z 2015 roku, kiedy to przez większą część roku baza pytań była częściowo tajna! Od początku 2016 roku każde pytanie jakie może pojawić się na egzaminie jest informacją publiczną, a to oznacza, że wszystkie pytania, filmy i zdjęcia do tych pytan są w pełni jawne. 

Całą bazę pytań egzaminacynych można przeglądać po kolei według działów tematycznych w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com.

 

 

 

Image: